İyilik Peşinde Koşmaya Devam Ediyoruz!


“İyilik Peşinde Koş” Platformu, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşları yararına koşmak isteyen gönüllülerin kullanmış olduğu bir platform. Bu platform aracılığı ile 2007 yılından bugüne kadar koşan gönüllüler, 65.000 bağışçıdan 9.200.00 TL bağış toplayarak tam 46.000 kişiye yardım eli uzattı.

Biz de bu yıl Teleperformance Koşu Takımı olarak Avrasya Maratonu’nda, Adım Adım organizasyonuyla birlikte iyilik peşinde koşarken, “Koruncuk Kahramanları” projesini destekleyeceğiz.

11203542_855047191241112_7312135510120856277_o

1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı, kurmuş oldukları “Çocuk Köyleri” ile ihmal edilmiş ve kişisel varlığı tehdit altında olan korunmaya muhtaç çocukları okul öncesi yaştan başlayarak geleceğe hazırlamayı amaçlıyor.

Bu kapsamda  Koruncuk Vakfı’nın, Bolluca Çocuk Köyü’nde yaşayan 97 koruncuktan ikisi olan Sanem ve Efecan’ın bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerini karşılamayı hedefliyoruz. 1 koruncuğun toplam giderlerinin yıllık 2.800 TL olduğu düşünüldüğünde iki kardeşimiz için hedefimiz 5.600 TL toplamak.

Bağış yapmak çok kolay!

Adım Adım’ın yeni web uygulaması ile bağış yapmak artık çok kolay. Koşuda beni desteklemek için https://bagis.adimadim.org?ccid=CC5547 linkine, kampanyamdaki son durumu görmek için ise http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5547  linkine tıklayabilirsiniz. Bağışlarınızı ister kredi kartınızla ister havale yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanısıra bu kampanya için mail şablonumu ve toplu mail gönderimimi http://mailchimp.com/ sitesini kullanarak yaptım. Bu alanda oldukça başarılı çözümler sunan Mail Chimp aracılığıyla kontak listenizi sisteme gönderebilir ve düzenleyebilirsiniz, aynı zamanda gönderim listelerinizi ayırabilirsiniz. Bu sistemin en önemli özelliklerinden biri, gönderdiğiniz maillerin spam klasörüne düşmemesini sağlaması. Maillerinizin ulaşım ve okunma durumları ile ilgili rapor sunması da çok büyük artısı.

Sistemin kullanımı çok kolay: Bağış mail şablonunu sistem üzerinden hazırladıktan sonra kampanyanızı oluşturacak ve sonrasında gönderilecek mail grubu ile paylaşacaksınız. Üstelik 2000 mail adresine kadar herhangi bir ücret de talep edilmiyor.

Şablonu nasıl hazırlayacağınız konusunda ekran görüntüleri size yardımcı olabilir:

mailchimp Bu sayfa üzerinden kampanyanızı oluşturabiliyorsunuz. 

mailchimpBuradan oluşturmuş olduğunuz kampanya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.mailchimp Bu sayfada ise mail şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

Engin Utkan

About Andy Engin Utkan

Salesforce Consulting and Training

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s