Brand Week İstanbul Zorlu PSM’de Başlıyor


İş ve markalar dünyasını, dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturan Brand Week Istanbul bu yıl beşinci kez gerçekleşiyor. Organizatöreler geçen sene 14,700 olan katılımcı sayısını bu sene ikiye katlamayı hedefliyorlar. 6-10 Kasım arasında gerçekleşecek olan Brand Week’in programına şu adresten ulaşabilirsiniz.

Amacı İstanbul’u yaratıcı endüstriler için bir cazibe merkezi haline getirmek olan Brand Week Istanbul’un bu seneki yeni adresi Zorlu PSM.

“Her marka kendi efsanesini yaratmalıdır” mottosuyla, Brand Week Istanbul’un dört günü de efsanelere ayrılıyor.

Her marka kendi efsanesi yaratmalıdır.

Rekabetin az, pastanın kocaman olduğu, insanoğlunun da bu kadar “sosyal” olmadığı o güzel günlerde, her markanın bir hikâyesinin olması yeterliydi. Ama dünya o kadar fazla ve o kadar hızlı değişti ki, markaların başarılı olabilmesi için artık hikâyeler yeterli değil.

Efsane olmak, kendi efsanesini yaratmak şart.

İlk kez duyulduğunda efsane kavramı hepimizin hoşuna gitse de, acaba bu kadar büyük bir vaadin altı nasıl doldurulabilir?

Cevap belki de efsane olmayı başarmış insanların hayatlarında saklı.

Efsane olmak imkânsız sanılanı başarmaktır. İnançları uğruna her şeyi göze alabilmektir. Efsane olmak sürüden ayrılabilmektir. Tek başına direnebilmektir efsane olmak. Vasata baş kaldırabilmektir.

İnsanların kalbinde taht kurabilmektir efsane olmak. Karmaşık sorunlara basit çözümler bulabilmektir. Efsane olmak çalışmak, çalışmak, çalışmaktır…

Efsane olmak isteyen her marka önce bir değer yaratmalıdır. Üründe, içerikte, boyutta, tasarımda, ambalajda, teknolojide, fiyatta, kullanımda, deneyimde, hedef kitlede… Nerede olursa olsun fark edilebilen, yaratıcı bir değer yaratmalıdır.

Efsane olmuş markaların hepsinde yaratıcılığın o göz alıcı pırıltısını görürsünüz. Yaratıcılık efsane olabilmenin en temel şartıdır.

Bir diğer şart ise, markanın vaadine (ruhuna) asla ihanet etmemektir.

Yapay zeka, genetik bilimi araştırmaları ve akıllı robotların üretimden tüketime, iletişimden sosyal hayata tüm dünyayı kökünden bir kez daha değiştireceği çok yakın gelecekte, insanların kalbinde sağlam bir yere sahip olmanın yolu efsane olmaktan geçiyor.

Brand Week Istanbul’da yeni bir soluk

 

Ana salonda temalara özel konuşmalar düzenlenirken aynı zamanda; Yapay Zeka, CX, Davranışsal Ekonomi, UX ve Programatik Reklam üzerine seminerler de Master Studio’da alanında uzman kişiler tarafından verilecek. Meydan fuaye ise e-spor, influencer, YouTuber ve mobil iş çözümleri konularına ayrılıyor. Sky Lounge ise katılımcıları, etkinliklere özel olan partilerde, lansmanlarda ve sergilerde buluşturacak. Basın buluşmaları ve VIP networking için ise VIP Lounge, özel katılımcılarını bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda “Brand Academy” sertifika programıyla öğrencileri de etkinliğe dâhil eden Brand Week Istanbul’da bu yılki yeniliklerden biri de ana salonun öğrencilere açılması. Öğrenciler bu yıl ana salonda kendilerine ayrılan balkon katından oturumları izleyebilecek, aynı kattaki fuaye alanında gençlik markalarıyla buluşma fırsatı yakalayabilecekler.

Programda sizi neler bekliyor?  

Brand Week Istanbul her yıl olduğu gibi bu yıl da Marka İkonları Yürüyüşü ile başlıyor. Etkinliğin en coşkulu ve en “gürültülü” anlarına sahne olan geçit töreninde markaların maskotları ve ikonlaşmış öğeleri Brand Week Istanbul’un dinamizmini yansıtacak.

7 Kasım Salı günü Marketing Day kapsamında, Iron Maiden Grubunun Solisti Bruce Dickinson’dan Besin Fütüroloğu Dr. Morgaine Gaye’e; YouTuber Caspar Lee’den Marka ve Pazarlama Danışmanı Said Baaghil’e kadar birbirinden etkileyici konuşmacılar sahne alacak. Programın tamamını cep telefonunuzda görüntülemek için iOS veya Android uygulamayı indirebilirsiniz.

Bu önemli etkinliği kaçırmamanızı öneririm. Gidemeyenlerin twitter ve diğer sosyal medya mecralarında #BrandWeek2017 etiketini takip etmesi yeterli …

Sağlıcakla kalın,

Engin Utkan

 

 

About Andy Engin Utkan

Salesforce Consulting and Training

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s