Üst düzey yöneticisiniz ve hala herkese e-posta ile mi sesleniyorsunuz?


E-posta öldü. Yeni jenerasyonun e-posta adresi olmasının tek sebebi apple itunes ve benzer platformların e-posta adresini şart koyması… Diğer bir deyişle adresleri, yani bu platformlardaki kullanıcı adları belli olsun diye e-posta adresi alıyorlar. Şifremi unuttum işlemi için kırk yılda bir kullanıyorlar.

Üst düzey yöneticisiniz ve şirketteki büyük ekibinize e-posta ile seslenmek istediniz. İyi şanslar. Okunma ve mesajın karşı tarafa etkin iletilme şansı çok düşük.

Peki ne yapacaksınız? Videoyu deneyin. Ben uzun süredir şirket geneline e-posta atmıyorum. Ama son bir yıl içerisinde 4-5 defa video ile seslenmişimdir.

Bunun için profesyonel ekipmanlara gerek yok. Cep telefonu, tablet, kamera ile çekin, basit bir video uygulaması ile birleştirin ve yollayın.

Bizim için tek aşılması gereken engel bazı iş istasyonlarına kulaklık temini oldu.

Geçende twitterda mini bir anket yaptım; talep edildiği gibi yakında video formatında blog iletişimi yani vlog da geliyor.

Siz en çok hangi kanalı tercih ediyorsunuz?

Sağlıcakla kalın,

Engin Utkan

About Andy Engin Utkan

Salesforce Consulting and Training

3 Responses

  1. Mustafa ELEMAN

    Video ile çalışanlara iletiler göndermek hem ilgi çekici hemde içinde görsel hafızada kalıcılık etkisi yaratacağından mükemmel bir yöntem olur. Teşekkürler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s