Spotify Dans Müziği Sevdiğimi Sanıyor ve Koşu Kulaklıkları


Koşarken müzik dinliyorum. Hem sıkılmadan sporumu yapmamı sağlıyor, hem de birbirine benzer ve hızlı ritimde parçalar seçtiğim için performansım artıyor. Bununla ilgili çeşitli araştırmalar, yazılımlar ve müzik platformu özellikleri var. Hedeflenen koşu hızına göre BPM (Beats Per Minute yani Dakika Başına Vuruş/Tempo) hızında parçaları sizin için otomatik seçiyor. Bu konuya meraklı iseniz şu adreste İngilizce bir yazı bulacaksınız.

Ben açıkçası böyle yapmıyorum. Yıllardır dinlediğim tempolu şarkılar var. Bunlar genelde gece kulübü dans parçaları. Bunları Spotify’da bir şarkı listesinde topladım. Zaman zaman bir iki ek yapıp çıkartıyorum. Yaşayan bir liste. Bu listeyi offline (yani internete bağlı olmadan) dinlemek için telefona da indirdim. Çünkü zaten sık sık dinliyorum. Kota bitirmeye de gerek kalmıyor. Listeyi merak ediyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Çok sık bu parçaları, kalan zamanda caz, alternatif, rock, R&B vs dinlediğim için Spotify en çok hızlı dans parçaları sevdiğimi sanıyor. Ne yapsın, haksız da değil. Haftalık keşif parça listem dans kulubü müzikleri dolu. Aradan bir caz veriyor. Bayağı komik oluyor. Yapay zeka geliyor da bu tip konularda gidilecek daha çok yol var.

Bu konuya girmişken kulaklık seçimine de gelelim; bugün iki arkadaşımdan sözleşmiş gibi bu konuda geldi. Çok sürpriz değil koşu sezonundayız. Kulaklık seçimi kişiden kişiye değişebilir ama benim test edip onayladığım 😊 iki ürün var. Kablolu kulaklık olarak Yurbuds kullanıyorum. Kulak içi tüm modelleri iyi ama kulak arkası kancalı modeli beni rahatsız ediyor. Zaten gerek de yok. Yurbuds kulaktan düşmüyor. Türkiye’de pek tutulan ve her yerde bulunan bir ürün değil. Bugünkü internet aramasında N11’de buldum. Daha önce D&R online mağazadan almıştım bir kere…

Uzun süredir uygun bir kablosuz kulaklık bulamamıştım. Bose Soundsport aldım. Hem sesi iyi, hem de dayanıklı. iPhone telefonla Bluetooth aracılığı ile çok rahat ve hızlı bağlantı kuruyor. En önemlisi pil ömrü gayet iyi.

İki ürünü de tavsiye ederim.

İyi koşular dilerim, ben dans müziği ve caz karışımı Spotify listeme dönüyorum.

Sağlıcakla kalın.

Engin Utkan

Not. Adı geçen üç firma ile de ilişkim yoktur. Bu bir reklam ya da bir advertorial tanıtım değildir.

About Andy Engin Utkan

Salesforce Consulting and Training

1 Response

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s