İki Kere Dünya Birinciliği Güzel Geldi


Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

4 Kasım 2011’de beni çok sevindiren ve gururlandıran bir başarı elde etti Turkcell Global Bilgi… Ben de bu başarılı ekibin bir üyesi ve bir lideri olarak bu haberi buradan paylaşmak istiyorum.

Blogumu takip edenler bilir. Burada uzmanlık konumla ilgili bilgi tecrübe ve görüşlerimi paylaşırken, çalıştığım şirketi yazılarımla ilişkilendirmemeye gayret gösteririm. Hatta taraf olduğum için telekom sektörü ile ilgili müşteri deneyimi yorumlarına da çok yer vermiyorum, belki de bu yüzden bankacılık ve perakendeye çok yükleniyorum, bu sektörlerde çalışanlar beni affetsin lütfen 🙂

Turkcell Global Bilgi katıldığı contactcenterworld.com portalının düzenlediği “Top Ranking Performers” yarışmasının Avrupa bacağında iki birincilik (altın) ve bir ikincilik (gümüş) derecesi aldı. Birinci olduğu En İyi Büyük Çağrı Merkezi ve En İyi Performans Gelişimi kategorilerinde Kasım’da ABD’de yapılan Dünya yarışmasına katılmaya hak kazandı. Burada Asya ve ABD’den gelen rakiplerini geçerek iki Dünya birinciliği aldı. Kazanılan ödüller hakkında bazı bilgiler şöyle:

  • Ödül kategorilerinin birinde sunum Turkcell Global Bilgi’nin genelde uyguladığı ileri teknoloji, süreç ve insan kaynakları uygulamaları ön planda idi (En İyi Çağrı Merkezi). Verilen örneklerin çoğu Turkcell üzerinde başlatılan uygulamalardı.
  • Diğerinde sunum tamamen Turkcell Superonline odaklı idi ve Superonlar gelişim projesini anlatmakta idi (En İyi Performans Gelişimi). Superonlar bir yılı aşkın bir gelişim projesi idi, yoğun takip ve emeği içermekteydi.
  • Ödülün Avrupa ayağına bir çok bir çok lider Avrupa ve Türk firması katıldı. Avrupa finallerindeki dereceleri şu linkten inceleyebilirsiniz.
  • Yarışmanın Dünya ayağında Turkcell Global Bilgi’nin geçmişte de ödülleri vardı, ama ekip ilk defa 2 altınla döndü ve bu zamana kadarki en büyük başarısını yakaladı.

Bu senenin dünya klasmanında dereceye girenleri şu linkte bulabilirsiniz.

Bu vesile ile Turkcell Global Bilgi’deki herkese emekleri ve destekleri için teşekkür eder başarılarını kutlarım. Yarışmaya katılan tüm meslektaşlarımı da tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Ödüllerdeki başarı basında geniş yer buldu, ilgili bazı görsellere şu linkten ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın,

Engin Utkan

About Andy Engin Utkan

Salesforce Consulting and Training

1 Response

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s