2012’nin Muhasebesi ve 2013 İçin Dilekler


Yeni bir yıla girerken blogumun geçmişine bir baktım. Bu hali ile paylaşımlarımı 24.05.2009 tarihinde başlatmışım. Daha evvel bir web sitem olmuştu ama farklı amaçlarla (aile resimleri vs.) yayınlamıştım… 3.5 yıldan fazla bir süredir çeşitli konularda yazılar paylaşıyorum. Bu sürenin farklı aşamalarında blogumu fark edip izlemeye başlayan değerli takipçilerime çok teşekkür ediyorum.

2012 benim için ilginç ve gayet verimli geçti. Beni tanıyanlar bilir; birden çok konu ile aynı anda ilgilenmeyi severim. İşim, ailem, fotoğrafçılık, teknoloji, spor vs. Aslında hiç aklımda yokken 2012 başında, üniversitede ders verme talebi geldi. Bu teklifi kabul ettim, oldukça meşakkatli ama çok zevkli bir sürecin sonunda bu görevden alnımın akıyla çıktığımı düşünüyorum.

Sene başında bir internet girişimini hayata geçirmek veya destek olmak vardı aklımda. Çok istekli idim ama neyi nasıl yapacağımı bilmiyordum. Gördüm ki emek verince ve isteyince oluyor. Çeşiti eğitim, takip ve toplantılar, tesadüf ve tanışmalar sonucunda hayata geçirmek istediğim bir fikir etrafında çalışan girişimcilerle tanıştım ve onlara destek oldum. Girişim hayata geçti büyüyor bugünlerde …

Spor yapıyor ama çok iyi netice alamıyordum. 2012 içinde hoca ile daha programlı spor yapmaya başladım. Kondisyon ve sağlık durumum ve yaşam kaliteme çok olumlu katkı yaptığını söyleyebilirim.

Karadeniz yaylalarına yaptığım motosiklet gezisinden hiç bahsetimiyorum bile. O gezi şahane oldu, tadı damağımda kaldı. İnşallah devamı gelir.

İşten çok bahsetmek istemiyorum ama (daha hesaplamalar devam ediyor) genel anlamda ekip olarak bütün hedeflerimize ulaştık hatta bazılarını aştık bile…

Bundan iyisi Şam’da kayısı … 🙂

2013’e girerken aranızda planlar yapan, dilekler tutan, bireysel hedefler koyan varsa, size verebileceğim ilham ancak şu yönde olabilir:

– Farkındalık yetmez, gerçekten isteyin

– İstemek yetmez inanın

– Nereden başlayacağınızı tam bilmeseniz de muhakkak başlayın

Sağlıcakla kalmanız ve koyacağınız hedeflerinize ulaşmanız dileklerimle,

Engin Utkan

About Andy Engin Utkan

Salesforce Consulting and Training

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s